ФОТО | Совршена витка фигура и нозе на кои завидуваат и топ моделите – објавени досега невидени фотографии од принцезата Дијана во костим за капење – погледнете!

0

Принцезата Дијана беше најомилената принцеза на Европа и светот, толку обожавана и почитувана што впечатоците од нејзиниот имиџ живеат до ден-денес.

Оваа Британка никогаш не е заборавена, а да живееше вчера, поточно на 1. јули, ќе го прославеше својот 62 роденден. Нејзиното модно наследство е особено интересно, а модните критичари, како и љубителите на модата, сè уште се восхитуваат на беспрекорниот моден вкус на оваа дама – толку префинет и безвременски.

Принцезата Дијана
Принцеза Дијана 

Не само формалните изданија на Дијана од црвените теписи и официјалните настани ја воодушевуваат јавноста, туку и нејзините лежерни летни комбинации за на плажа или уживање во крајбрежните градови.

Интересно е што британската монархија денес е построга од порано – така што практично е невозможно да се најдат нови фотографии на Кејт Мидлтон во бикини, но затоа папараците можеа редовно да ја фотографираат Лејди Ди во костими за капење.

Дијана била обожавателка на едноделни костими за капење и најчесто ги носела, а нејзините фотографии во син и тигрест костим за капење се практично легендарни. Принцезата имала фина, природна женска фигура, а нејзините долги, витки нозе навистина го одземаа здивот.

Погледнете ги фотографиите ОВДЕ.