ФОТО | Том Круз виден со 25 години помлада манекенка која била во брак со рускиот тајкун

Том Круз (61) неодамна беше забележан во друштво на поранешната руска манекенка Елсана Кајрова (36), што ги подгреа гласините за нова врска.

Имено, минатата недела Круз беше виден со Хајрова на забава пред плоштадот Гросвенор во Лондон. Парот наводно се појавил на забавата околу 21 часот, а поголемиот дел од вечерта го поминале заедно танцувајќи.

„Беа неразделни, изгледаа како двојка. Изгледаше среќно со неа“, изјавил извор за Дејли Мејл.

Изворот открил дека присутните гости постојано барале од Круз да се фотографира со нив, но тој секој пат ги одбивал, а диџејот кој бил задолжен за атмосферата, во еден момент морал јавно да каже дека Том Круз не сакал да се фотографира .

Иако не е познато што носешл актерот на церемонијата, Хајрова пристигна во црн фустан без прерамки. Круз и Хајрова наводно заедно ја напуштиле забавата во раните утрински часови.

Како што открива Дејли Мејл, Елсина Хајрова е поранешна руска манекенка, која била во брак со тајкунот Дмитриј Цветков. Таа денес е британска државјанка, а со својот поранешен сопруг дели неколку имоти во Обединетото Кралство, од кои секој вреди повеќе од 20 милиони долари, а има и удел во сопственост на имот лоцирани во Дубаи и Кипар. Тие исто така истакнаа дека Кајр е сопственик на скапи автомобили, накит и уметнички колекции вредни милиони.

Исто така, познато е дека судењето меѓу неа и рускиот тајкун било доста тешко и дека стигнало до медиумите во текот на летото, но не е јасно дали разводот на крајот и официјално бил финализиран. Цветков, наводно, ја обвини Хајрова дека крие значителен имот, вклучително и нејзината колекција на чанти од 1 милион долари, додека таа наводно го обвини дека е „на црната листа во Кремљ“.

Во меѓувреме, Круз неодамна беше поврзуван со колешката Хејли Атвел, која ги отфрли гласините, а претходно оваа година медиумите објавија дека Круз бил заинтересиран за Шакира откако се дружеле на Формула 1 трката во Мајами.