ФРЛААТ ПРЕДМЕТИ, ВИКААТ? Вилијам и Кејт кријат дека нивниот БРАК Е ВО КРИЗА: Кавгите СТАНУВААТ СЕ ПОАГРЕСИВНИ откако се шушка дека принцот изневерува

Кавгите меѓу принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон наводно стануваат се погласни, пишува порталот Music Mundial.

Кралското семејство го потресе смртта на саканата кралица Елизабета Втора во септември 2022 година, а очите на јавноста тогаш беа насочени кон нив, а сега повторно се на насловните страници на светските таблоиди поради неодамнешното крунисување на кралот Чарлс Трети .

Во центарот на вниманието сега се Вилијам и Кејт Мидлтон, а медиумите објавија дека тие двајца можеби нема да бидат заедно на денот на крунисувањето, бидејќи гласините дека принцот ја изневерил својата сопруга се покажаа вистинити.

Принцот Вилијам, Кејт Мидлтон

Гласините за неверството на принцот Вилијам започнаа во 2019 година, кога на социјалните мрежи почнаа да кружат видеа од војводата од Велс како ја бакнува Роуз Ханбери, една од најдобрите пријателки на Кејт Мидлтон.

Гласините почнаа да се шират уште повеќе бидејќи Роуз не е видена со кралското семејство од објавувањето на снимката, а порано беше многу блиска со нив. Англиските медиуми пренесуваат дека во последно време принцот и принцезата не само што си викаат еден на друг, туку и фрлаат секакви предмети еден на друг додека се караат.

Вилијам и Кејт неодамна не се видени заедно на ниту еден јавен настан, а претходно присуствуваа како семејство. Исто така, на социјалните мрежи кружат гласини дека принцезата од Велс повеќе не престојува во Лондон, што ги подгрева шпекулациите за нивното разделување.

Поранешниот вработен во Бакингемската палата, Том Квин, во својата книга „Gilded Youth: An Intimate History of Growing Up in the Royal Family“ наведува дека не е сè розе меѓу Вилијам и Кејт. Тој напиша дека Кејт е генерално многу тивка личност, а и Вилијам, но тоа не е секогаш така.

Познато е дека Прајн и принцезата од Велс се расправаат, фрлаат предмети и се навредуваат како секој нормален пар. Конфронтација, открива Том, секогаш би завршила со Кејт, која е посмирена и порамномерна од Вилијам.

Да потсетиме дека гласините за неверството на Вилијам почнаа да кружат пред повеќе од четири години, а принцот доби многу критики поради тоа. Тој еднаш зборуваше за своето наводно неверство. Сепак, и покрај ова, гласините во последно време се поинтензивни отколку порано.

Кејт Мидлтон, принцот Вилијам

Кога гласините почнаа да се шират, избувна скандал од големи размери, а Роуз оттогаш не е видена околу кралското семејство. Нејзиното долгогодишно пријателство со Кејт заврши поради фотографиите кои го обиколија светот.

Вилијам тогаш донесе одлука да проговори за огромните гласини кои го уништуваат неговиот имиџ и углед. Тој преку адвокатската канцеларија „Харботл и Луис“ даде остра изјава во која изјави дека сите обвинувања се лажни, а ги опиша како штетни за неговото семејство и ги окарактеризира како напад на нивната приватност.

Во соопштението се наведува дека покрај тоа што шпекулациите во медиумите се невистинити и штетни, лажните изјави за приватниот живот на принцот претставуваат и јасно нарушување на неговата приватност, „во согласност со член 8 од Европската конвенција за човекови права“.

Тогаш принцот Вилијам проговори за гласините за неговото неверство. Сепак, тој допрва треба да го коментира најновото, кое почна да кружи откако Кејт во една цвеќара му рекла дека „повеќе не ја интересираат детали за неа“.