ХИТ ФОТО – Наезда на скакулци на трибините во Мека пред Роналдо: „Не можеа да го пропуштат шоуто“

Додека Кристијано Роналдо приредуваше шоу на теренот постигнувајќи четири гола, навивачите на трибините беа принудени да ги избегнат досадните скакулци кои направија вистинска инвазија на трибините на стадионот Мека.

Неверојатни сцени беа видени на натпреварот од Саудиска Про лига помеѓу Ал Вехда и Ал-Наср. Гледачите кои ги исполнија трибините на Градскиот спортски стадион „Крал Абдулазиз“ беа сведоци на уникатен настан – вистинска наезда од скакулци.

Фотографиите кои кружат на социјалните мрежи станаа хит, на кои се гледа како стотици скакулци слетуваат на трибините на стадионот.

„Ниту тие не можеа да пропуштат ваков настан“, се пошегуваа неколку корисници на социјалните мрежи на медиумите.
„Скакулците направија се што можеа за да не го пропуштат шоуто на Кристијано Роналдо“, додаваат многумина.

Да потсетиме, португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо ги постигна сите четири гола во победата на гостувањето кај Ал-Наср против Ал-Вехда (0:4) во натпреварот од 16. коло на саудиското првенство.