Хорор во Белград: Ја чекал да дојде на работното место и извршил грозоморно насилство! Маж крваво ја претепал сопругата сред град!

Жена (43) која била вработена како возач на трамвај во Белград вчера рано наутро била претепана од нејзиниот поранешен сопруг (43).

Таа со возило на Итна медицинска помош била пренесена во болница каде и’ била укажана лекарска помош.

По нападот мажот побегнал, но полицијата брзо го уапсила.

Според информации тој бил задржан во полиција до 48 часа. За случајот е информирано Третото основно јавно обвинителство во Белград.

Тој е обвинет за семејно насилство