ХОРОР ВО ЦЕНТАРОТ НА БЕЛГРАД: „Скинхедси“ се обиделе да убијат припадник на ЛГБТ популацијата

Полицијата интензивно работи на откривање и пронаоѓање на напаѓачите.

Машко лице (23) кој синоќа бил избоден со нож кај Мањеж, како што се дознава, е деклариран припадник на ЛГБТ популацијата и, според информациите, бил нападнат од група мажи – членови на „Скинхедс“.

  • Беа тројца. Тие наишле на наведената група и тие ги нападнале. Мотивот е тоа што човекот е отворено геј, а членовите на Скинс не ги сакаат – изјавил соговорникот од истрагата.

Сè се случило половина час по полноќ.

Мажите се пренесени во Ургентниот центар. 23-годишниот маж има тешки физички повреди, а 26-годишникот со полесни повреди и е упатен на Максилофацијална клиника. Го нападнале со скршено шише.

Полицијата интензивно работи на откривање и пронаоѓање на напаѓачите.