Хорор за секој родител: 10-месечно девојче се удави во када додека си играше со своите браќа

0

Играњето меѓу браќата и сестрата заврши трагично. Десетмесечната Сара Муса се удави во када откако играчка се заглави во одводот.

Истрагата во Градското собрание на Лестер слушнала како нејзината мајка ја оставила во бањата со нејзините двајца браќа близнаци додека водата течела.

Еден од браќата ја сакал неговата играчка ајкула, па мајката отиде да ја земе. Кога се вратила, малата Сара лежела на страна во кадата со лицето под вода, а момчињата стоеле вкочанети.

Откако семејството ја видело ужасната глетка, се јавиле на 911, кој им дал инструкции како правилно да извршат CPR. Се обидувале да ја одржат во живот на шанкот во кујната.

Болничарите го презеле и ја однеле Сара во амбулантата за да продолжат со CPR. Стигнале навреме до болницата, но не можеле да ја спасат, пишува Leicestershire Live.

Таа беше прогласена за мртва во Кралската болница Лестер. Сумирајќи го она што се случи, судскиот советник Изобел Тистлетвејт потврди дека причината за смртта е давење.