Човек бизарно почина во Тајланд: Мамурлив отиде во тоалет, а потоа следеше трагедија

Британски авионски инженер загина утринава откако паднал низ лизгачка стаклена врата во чудна несреќа во Тајланд.

Се вели дека Герет Џон Вилсон (53) од Стејнс, Сари, излегол на пијачка со пријателите пред да се врати во семејната вила, каде што живеел со сопругата и детето.

Се вели дека специјалистот за авиони утрово, на 3 април, мамурен се разбудил и отишол во тоалет. Сепак, изгубил рамнотежа на лизгавите плочки во бањата, а потоа паднал низ лизгачката стаклена врата од тоалетот.

И покрај тоа што претрпе фатални повреди по несреќата, тој успеа да се тетерави назад во својот кревет додека неговата вознемирена сопруга повика брза помош. Сепак, набрзо им подлегнал на тешките рани.

Неговата сопруга Лек Вилсон денеска изјави дека била во шок откако дознала дека тој починал.

Таа рече: „Само што завршив со разговорот со полицијата. Не можам да верувам што се случи, во шок сум. Герет беше толку силен и здрав. Тој ми беше сè“.

Полицајците пристигнале во еднокатната куќа во луксузниот кварт за да го затекнат семејството на Гарет вознемирено поради несреќата.

Кога се случил инцидентот во куќата имало четири лица.

Непотврдено е дали бил пијан или не. Неговото семејство рече дека тој пиел со пријателите претходната вечер и се вратил дома околу полноќ. Неговото семејство соопшти дека тој има вродена срцева мана.