Шокантни сцени од разорниот земјотрес во Јужна Америка – земјата се тресе а луѓето во паника бегаат од супермаркет (ВИДЕО)

0

Застрашувачки видеа се шират на социјалните мрежи!

Силен земјотрес вчера околу 18 часот го погоди Еквадор, а на социјалните мрежи се шират видеа од земјотресот.

Имено, земјата ја потресе земјотрес со јачина од 6,93 степени според Рихтеровата скала кај Наранџал.

Како што може да се види на видео од супермаркет, земјата почнува да се тресе, а луѓето панично врескаат и бегаат од продавницата, додека намирниците паѓаат.

Исто така, на интернет се проширија видеа на кои се гледа крајбрежјето во моментот на земјотресот, кога се изгледа нормално и нормално, а потоа почнува неконтролирано да се тресе.