Што се случува? Меси тајно пристигна во Барселона и никогаш не бил поблиску до враќање! Ова се делалите

Што треба да значи ова?

Најдобриот играч на Мундијалот и според многумина најдобар играч на сите времиња Лионел Меси дојде во Барселона од Париз и влезе на аеродромот преку таен премин за да не биде виден од медиумите.

Еден од најпознатите новинари кои ја следат Барселона, Ромеро, истакна дека Меси донел дури 15 куфери и дека работите се случуваат побрзо од очекуваното.

Меси има договор до крајот на оваа сезона со Пари Сен Жермен, а според последните информации Парижаните најверојатно се откажуваат од продолжување на соработката поради поинаква визија на клубот, проектот ќе биде да го преземе најдобрите француски млади играчи и парите што ќе беа наменети за Меси ќе бидат насочени кон други страни.

Барселона со задоволство ќе го прифати сето тоа, но сепак е тешко да се процени финансиската состојба во клубот и што би можело да го попречи овој трансфер.

На сите им е јасно дека Меси е заљубен во Барселона, а Ромеро во својот подкаст вели дека Меси никогаш не е поблиску до враќање, бидејќи со него дојдоа агенти и семејството.

Тука е дури и Пепе Коста, човекот кој е десна рака на Лионел Меси, некој кој е одговорен и за административниот дел од работата и за советување на Аргентинецот, а кој често го менуваше таткото на Лео, Хорхе, во бизнисот.

Го чекаме денешниот ден, може да се случи нешто големо…