ЈА ТЕПАШЕ И СИЛУВАШЕ, А СЕГА ОЧЕКУВААТ БЕБЕ?! Поранешниот фудбалер на Манчестер стана татко од притвор – неговата поранешна е бремена?

0

Неверојатен расплет на ситуацијата во случај кој веќе една година го тресе европскиот фудбал.

Младиот фудбалер на Манчестер Јунајтед Мејсон Гринвуд (21) беше ослободен од обвинението за физичко насилство и обид за силување, откако неговата поранешна девојка Хариет Робсон ја повлече тужбата што ја поднесе пред повеќе од една година, а за која талентираниот Англичанец беше уапсен. Многумина не беа убедени во нејзиниот потег и останаа на ставот дека Мејсон извршил криминални дејствија, а новите детали би можеле да фрлат ново светло на целиот случај!

Како што пренесуваат англиските медиуми – пред се „The Sun“, кој е добро информиран за трачењето и озборувањето – Мејсон и Хариет чекаат бебе! Според првите информации од Англија, Гринвуд би можел да стане татко во текот на ова лето, а врската со неговата поранешна девојка очигледно се подобрила во последните месеци и таа му ги простила нападите кои ги исполнија насловните страници на сите најпопуларни весници во Европа.

Доколку гласините од Англија се покажат точни и Мејсон и Хариет се повторно заедно, тие повторно ќе бидат во центарот на вниманието. Помирувањето на двојката, за кое се зборува веќе една година, би можело да влијае и на фудбалската кариера на некогаш перспективниот крилен напаѓач, кој нема одиграно натпревар повеќе од една година. Во меѓувреме, тој направи огромен скандал, беше во притвор, се бранеше од слобода и сведочеше за настаните – иако видеата јасно укажуваа на неговата вина.

Потсетуваме дека Гринвуд своевремено важеше за еден од најталентираните англиски фудбалери. До јануари 2022 година одигра дури 129 натпревари за сениорскиот тим на Манчестер Јунајтед, со учинок од 35 гола и 12 асистенции, а дебитираше и за репрезентацијата на Англија. Тој го одигра последниот натпревар против Исланд, само неколку дена пред тој и Фил Фоден да бидат исфрлени од националниот тим бидејќи носеле непознати жени во карантин на кои сакале да им платат да преноќат во нивните соби.