Јелена Карлеуша под закрилата на Apple: Погледнете во какво жешко издание се појави на промоцијата (фото)

0

Пред извесно време, американската технолошка компанија ,,Apple” ја лансира својата нова линија на мобилни телефони Apple 15.

Оваа вест со брзина на светлината ја заобиколи планетата а, веднаш по пуштањето во продажба коментарите на корисниците беа различни.

Овој ултра модерен телефон кој е направен од титаниум, на нашите простори, поточно во Србија прва го доби мега популарната Јелена Карлеуша.

Таа на својот инстаграм профил објави дека компанијата MTS и компанијата Apple и’ дале голема поддршка па почнале и да соработуваат.

Таа, заедно со нејзината колешка Милица Павловиќ беа на промоцијата на новиот Iphone 15 но и со нивниот хит ,,Машала” ја размрдаа публиката.

Погледнете како тоа изгледаше: