Џенифер Лопез го украде шоуто на доделувањето на Греми наградите во прекрасен „гуч“ фустан

0

Наградите Греми собраа многу познати личности, меѓу кои се истакна латино дивата Џенифер Лопез.

Ова беа првите Греми награди каде латино дивата Џенифер Лопез дојде во придружба на нејзиниот сопруг Бен Афлек.

Пејачката и актерка Џенифер Лопез изгледаше неверојатно во кристално обложен сребрен фустан , кој без сомнение ќе влезе во историјата како нејзиниот иконски фустан „верашче“ што го носеше на Греми наградите во 2000 година, кој беше на врвот на листата на најнезаборавен фустани од црвениот тепих од билокога .

Џенифер оваа година се одлучи за прекрасна креација на модната куќа „Гучи“, чиј долен дел беше украсен со карнери, а неизбежно беше и раскошното деколте кое Џеј Ло го украси со прекрасното ланче „Булгари“.

Прекрасниот фустан ги покажа нејзините затегнати нозе, кои Џеј Ло уште повеќе ги издолжи со пар сребрени потпетици.