ВИДЕО | ОД ТРАГИЧАР ДО ХЕРОЈ – Кристијано Роналдо во свој стил на три минути пред крајот му донесе голема победа на Ал Наср

Еден од најдобрите фудбалери на светот на сите времиња, Португалецот Кристијано Роналдо му донесе победа на својот Ал Наср на гостувањето кај Ал Таи со гол од пенал на три минути пред крајот за победа од резлутат 2:1.

И беше речиси невозможно Кристијано Роналдо да биде трагичар на натпреварот, бидејќи пропушти неколку колосални шанси.

Португалецот направи фер грешка и скапиот тим Ал Наср се доближи до прекин на серијата од шест последователни победи.

Сепак, тој ја презеде одговорноста во 87. минута и реализираше пенал за својот тим, а голот од 11-метри можете да го погледнете ОВДЕ.

Кристијано Роналдо во свој стил, со силен татнеж го прослави победничкиот гол.