ВИДЕО | Во 96. минута Јувентус стигна до победата против Верона и првото место на табелата

Фудбалерите на Јувентус во десеттото коло од Серија А остварија голема и многу важна победа против Верона, на крајот беше 1:0 за торинската Стара дама. Натпреварот во Торино ќе остане запаметен по двата примени гола на Мојс Кин, од кои првиот е навистина скандалозен откако копачката на напаѓачот на Јувентус беше во недозволена позиција.

Екипата на Торино се обидуваше да постигне гол и да победи, но не успеа до практично последните моменти од играта кога Камбијасо постигна гол за победа на Старата дама.

По центаршутот на Гати, Милик ја погоди стативата, а Андреа Камбијасо натрча на одбиената топка и ја смести зад противничкиот голман.

Во Верона цели 90 минути ги мина Милан Ѓуриќ, поранешен репрезентативец на БиХ, кој во 38. минута од натпреварот успеа да добие жолт картон.

Со овие три бода старата дама се најде на првото место на табелата со 23 освоени бода од десет одиграни натпревари, додека Верона е 16-та со осум. Во следното коло Јувентус гостува кај Фиорентина, додека Верона на домашен терен ја пречекува Монца.