ПОТРОШИЛА ГОЛЕМО БОГАТСТВО – ИМАЛА 12 ОПЕРЦИИ ЗА ДА ИЗГЛЕДА ПОМЛАДА ОД ЌЕРКАТА: Најмоќната…

На последното Светското првенство во фудбал во Катар, една жена привлече огромно внимание кај јавноста и медиумите. Станува збор за убавата Моза бинт Насер, која станала најмоќната Арапка со бракот со катарскиот шеик и поранешен емир, а со

НЕМАТЕ ПОИМ ШТО СЕ СЕ НАОЃА ВО НЕА, А ЕВЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА АКО ЈАДЕТЕ БАНАНА СЕКОЈ ДЕН: Не сте можеле…

Во продолжение се причините зошто треба да јадеме банана секој ден Дефинитивно треба да ја вклучиме бананата во секојдневната исхрана бидејќи носи бројни здравствени придобивки. Ова вкусно овошје е богато со хранливи материи кои се

Меланија Трамп ја напушти Белата куќа кога дозна за аферата на Доналд со ѕвездата на филмовите за…

Поради аферата со Сторми, Трамп го најави апсењето за што зуи цел свет Денеска како бомба одекна веста дека Доналд Трамп ќе биде уапсен поради истрагата за исплата на 130.000 долари на порно ѕвездата Сторми Даниелс во 2016 година.

Научниците веруваат дека решиле една од најголемите мистерии на Европа, ледената месечина на Јупитер

Европа е четвртата најголема месечина на Јупитер и леден свет. Една од помалку познатите мистерии на Европа е дека нејзината ледена кора ротира побрзо од остатокот од Месечината, а научниците сега мислат дека откриле зошто.

Познатиот кардиолог открива како НЕДОСТАТОКОТ НА ЖЕЛЕЗО влијае на организмот и кои се превенциите за…

Кардиологот објаснува и зошто анемијата не е исто што и недостатокот на железо. Што предизвикува срцева слабост и како тоа е поврзано со недостаток на железо во организмот, објасни проф. д-р Петар Сеферовиќ, кардиолог.

НЕКОЛКУ ПАТИ БЕВ МИЛИОНЕР, ПАРИТЕ МИ ГО УПРОПАСТИЈА ЖИВОТОТ! Искрената исповед на водачот на Пинк…

Рајко Чаушевиќ, од Цетиње, од малолетник затворен во Спуж стана светски крадец, поминал 20 години зад решетки и себеси се нарекува водач на Пинк Пантер. Рајко Чаушевиќ, родум од Цетиње, на 16 години влегол во конфликт со полицијата

Путин има кец во ракавот од кој трепери Западот со години: „Знаете ли кога САД ќе можат да му…

Вашингтон е под огромен притисок да ја достигне Москва во развојот на ова оружје. А битката само се вжештува Русите истрелаа половина дузина од нивните ретки хиперсонични ракети Кинжал кон Украина минатиот четврток, дел од

ХРВАТСКА СЕ НАОРУЖУВА ВО ГОЛЕМА ТАЈНОСТ: Загреб го набавува ова МОЌНО ОРУЖЈЕ, ВЛАДЕЕ ЗАКОН НА…

Министерството за одбрана на Хрватска ќе набавува беспилотни летала камикази за хрватската армија. Ова е заклучокот по презентацијата на беспилотните летала за министерката за одбрана Марија Баножиќ и началникот на Генералштабот адмирал

НЕВИН ЧОВЕК БИЛ 34 ГОДИНИ ВО ЗАТВОР – ГО ПРЕЧЕКУВА РАСПЛАКАНАТА МАЈКА! Погледнете го моментот…

Човекот е осуден на 34 години затвор за кривично дело што не го сторил. Ова е моментот кога расплакана мајка го прегрна својот син кој по 34 години затвор е прогласен за невин.  Сидни Холмс (57) бил осуден во април 1989 година и бил во

ИСЧЕЗНАЛ ВО НЕВРЕМЕ, ПРОГЛАСЕН ЗА МРТОВ, ПА ПОСЛЕ 8 ГОДИНИ СЕ ПОЈАВИЛ НА ТЕЛЕВИЗИЈА: Мистериозниот…

Се случило и претходно некој да исчезне без трага. Имало славни и познати случаи, но побизарни од овој - тешко! Бил 15 март 1957 година, кога Лоренс Џозеф Бејдер, попознат како Лери, продавач на садови од Акрон, Охајо, изнајми