Активен Таг

Вселена

Пентагон објави шокантни податоци: “ВОНЗЕМЈАНИ МОЖЕБИ ЧЕСТО ЈА ПОСЕТУВААТ ЗЕМЈАТА“

Официјални лица на Пентагон во нацрт-документот минатата недела соопштија дека вонземјаните можеби го посетуваат Сончевиот систем и испраќаат помали сонди за истражување, односно како што прави НАСА кога истражува планети.

Русија се пофали дека го декласирала Холивуд и Том Круз: “Направивме нешто што никој никогаш не го…

Познатата руска актерка Јулија Пересилд лебди во Меѓународната вселенска станица (МВС) додека се обидува да му помогне и да оперира врвен астронаут, а сето тоа има поглед на планетата Земја. Ова е сцена од трејлерот за филмот „Предизвик“,

Неколку тони вселенски отпад ќе се судри со Месечината, експертите велат дека отпадот доаѓа од Кина

Околу три тони вселенски отпад како што се остатоци од ракети и слично, непланирано ќе се судрат со Месечината, создавајќи масивен кратер и ќе кренат прашина од нејзината површина. Некои научници веруваат дека ѓубрето се движи во Вселената