Активен Таг

Доналд Трамп

Илон Маск во улога на Нострадамус – Милијардерот излезе со свое предвидување: “Ако Трамп биде…

Сопственикот на компанијата Тесла и социјалната мрежа Твитер, Илон Маск денеска изјави дека поранешниот американски претседател Доналд Трамп убедливо ќе победи на следните претседателски избори доколку обвинителот на Менхетен му стави

АФЕРА СО ПОРНО ЅВЕЗДА !? Откриени сочни детали за поранешниот претседател на САД! Трамп тврди: “Ќе…

Поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави (САД), Доналд Трамп на својата социјална мрежа Truth Social објави дека очекува да биде уапсен и тоа токму во вторник идната недела. Се разбира, тој не го поткрепи своето тврдење

“НАЈЛОШОТО СЦЕНАРИО!“ – Трамп го шокираше светот со неговиот предлог за крај на војната: “Има…

Поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави (САД) Доналд Трамп навести дека ќе ја заврши војната во Украина со „договор“ што ќе вклучува предавање на делови од Украина на Русија, пишува The Telegraph. Трамп посочи дека тоа

Трамп со остри критики кон неговиот наследник Бајден: Овие санкции се ништо во споредба со инвазија…

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп минатиот ден жестоко го обвини својот наследник Џо Бајден за лошо управување со украинската криза и излезе со тврдење дека Владимир Путин „никогаш немаше да постапи вака“ доколку тој денес