Активен Таг

Рим

ВИДЕО | “РИМ ИЗГЛЕДА КАКО ВО 1924 ГОДИНА“ – Драма во Италија по организирање на профашистички…

Италијанското движење „Пет Ѕвезди“, предводено од претседателот Џузепе Конте, најави дека ќе поднесе кривична пријава до судот во Рим поради профашистичкиот митинг по повод годишнината од смртта на тројца неофашисти во 1978 година. Таа

Жена од Бугарија со секира им се заканувала на патниците во метрото во Рим: 32-годишната Бугарка…

Државјанка на Бугарија (32 г.) денес е уапсена откако со секира им се заканувала на патниците во метрото во Рим, Италија. Како што пренесуваат италјанските медиуми, осомничената со секира ги оштетила влезните скали на метро станицата

ВИДЕО | ОВА НИКОЈ НЕ БИ ПОСАКАЛ ДА ГО ДОЖИВЕЕ – 14 милиони луѓе гледаа со неверување:…

Јавно запросување носи со себе голем ризик. Што ако планот тргне наопаку или вашата поубава половина ве одбие пред сите. Еден човек е жив пример за тоа колку брзо може да дојде разочарувањето и срамот. Во видеото, кое го погледнале

УЖАСНА НЕСРЕЌА ВО РИМ – Дете (2 г.) проголтало играчка и починало! Дали се работи за убиство…

2-годишното момче починало во болницата „Гемели“ во Рим, каде со хеликоптер било пренесено во многу тешка состојба. Според италијанските медиуми, момчето било однесено во болница со т.н. „црвена шифра“ и со срцев удар откако проголтал

ФАСЦИНАНТНО ОТКРИТИЕ – Брод стар повеќе од 2.000 години пронајден на брегот во близина на Рим

Остатоци на антички римски товарен брод, кој потонал пред повеќе од 2.000 години, се пронајдени во близина на брегот на Рим, соопшти во петокот одделот за уметност на италијанската полиција, јавуваат тамошните медиуми. Бродот се наоѓал

Измерена нова рекордна температура во Рим: “Ова е најинтензивниот топлотен бран ова лето и еден од…

Италијанската престолнина во вторникот забележа нова рекордна висока температура од 41,8 степени Целзиусови, бидејќи топлотниот бран продолжува да владее во поголемиот дел од јужна Европа, соопшти метеоролошката служба на регионот Лацио.

ФОТО | Една од најубавите млади актерки во светот избркана од познат ресторан во Рим !? Ова е…

Една од најпознатите млади актерки во светот, Зендаја, доживеала непријатност во саботата во Рим, бидејќи и бил одбиена влез во луксузен ресторан поради нивниот строг кодекс на облекување. Една од најжешките ѕвезди на денешницата носела

ФОТО | Талат Џафери и Росен Желјазков положија венци на плочите на Св. Кирил во базиликата “Санта…

Претседателот на Собранието Талат Џафери попладнево положи цвеќе пред спомен - плочата на македонски јазик во чест на Св. Кирил во базиликата „Санта Марија Маџоре”. Џафери овој чин го направи истовремено со неговиот бугарски колега,

Талат Џафери предводи државно – црковна делегација во Рим и Ватикан на манифестацијата во чест…

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, од денеска до 25-ти овој месец ќе ја предводи државно - црковната делегација за одбележување на традиционалната манифестација во чест на Св. Кирил, во Светата

ФОТО | Северина замина во Рим на уживање, а нејзините обожаватели тажни: “Срамота, какви се овие…

Пејачката Северина Вучковиќ (51 г.) го однела својот син Александар на патување во Ватикан и Рим, а спомените решила да ги сподели со следбениците на социјалните мрежи. Пејачката објави 8 фотографии и 2 видеа од Ватикан, а на нејзините