Активен Таг

Роман Абрамовиќ

Роман Абрамовиќ: Со тешко срце го продавам клубот Челзи!

 По речиси две децении минати на чело на англискиот премиерлигаш Челзи, рускиот милијардер Роман Абрамовиќ објави официјално вечерва дека го продава клубот од Лондон. – Донесов одлука да го продадам Челзи, бидејќи верувам дека тоа е во