Активен Таг

Австралија

ПРИРОДНА КАТАСТРОФА – Милиони мртви риби ја поплавија реката, жителите шокирани од глетката:…

Жителите на австралискиот град Менинди биле шокирани од глетката на милиони мртви риби во реката Дарлинг-Бака, објави BBC. Смртта на риби од големи размери беше забележано во петокот наутро во крајниот запад на Нов Јужен Велс и град со

Џо Бајден се среќава со премиерите на Велика Британија и Австралија, ќе разговараат за нуклеарните…

Претседателот на Соединетите Американски Држави (САД) Џо Бајден ќе се сретне со премиерот на Велика Британија Риши Сунак и неговиот австралиски колега Антони Албанес во понеделник во Сан Диего, Калифорнија, за да разговараат за

СЕКУНДИ ПРЕД ТРАГЕДИЈА – Патниците му покажале на пилотот дека се приближува хеликоптер, но…

Во несреќата што се случи на 2. јануари, во која загинаа четири лица при судир на два хеликоптери, еден од пилотите наводно не го слушнал повикот на радиото, објави The Guardian. Дајан и Рон Хјуз, од Нестон, Чешир, пилотот на еден од