Активен Таг

Албин Курти

ГОЛЕМИ ТЕНЗИИ ВО КОСОВО – Албин Курти на мост во Приштина претставен како…

Активистите на косовската Социјалдемократска партија поставија транспарент на мост со ликот на премиерот Албин Курти, кој беше прикажан како лик од цртаниот филм „Пинокио“, со издолжен нос. Под карикатурата пишуваше „Против договори,

Лајчак: “Србија според договорот нема да се противи на членството на Косово во меѓународните…

Специјалниот претставник на Европската унија (ЕУ) за дијалогот меѓу Србија и Косово, Мирослав Лајчак изјави дека договорот меѓу претседателот на Србија, Александар Вучиќ и премиерот на Косово, Албин Курти претставува пресвртница во

Проруски организации во Србија планираат насилни демонстрации доколку Вучиќ денес постигне некаков…

Екстремисти од неколку ултрадесничарски и проруски организации во Србија планираат насилни демонстрации во деновите по средбата на српскиот претседател Александар Вучиќ и косовскиот премеир Албин Курти со посредниците од ЕУ, Жозеп Борел и

ВО ЖИВО: Заврши првиот дел од трилатералот разговор помеѓу Вучиќ, Курти и европските преставници

Во Охрид во моментот се одржува средба на еврокомесарот за надворешна политика и безбедност, Жозеп Борел, и специјалниот претставник на Европската унија за дијалог помеѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак, со претседателот на Србија,

ВО ЖИВО: Започна трилатералната средба помеѓу Вучиќ, Курти и европските претставници во Охрид (фото)

Во Охрид во моментот се одржува средба на еврокомесарот за надворешна политика и безбедност, Жозеп Борел, и специјалниот претставник на Европската унија за дијалог помеѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак, со претседателот на Србија,