Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Александар Вулин

Бура во Србија – Министерот на полицијата со тешки обвинувања: Странската разузнавачка служба…

Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин денес изјави дека „една од најголемите разузнавачки служби во светот, ако не и најголемата“, го информирала дека неговите политички ставови се неприфатливи и дека доколку не ги

Вулин: Дури и цел свет да го признае Косово, Србија нема да го признае

Министерот за внатрешни работи на Србија Александар Вулин изјави денес дека Русија не го менува својот став, дека нема да го признае Косово и цел свет да го признае Србија нема да го направи тоа. Тој ги коментираше изјавите на Путин

„Го споредуваш Косово со Донбас?” Вулин одговори на провокацијата од Кличко во врска со Албанците:…

Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин, реагираше на обвинувањата на поранешниот украински боксер и актуелен градоначалник на Киев, Виталиј Кличко, кој рече дека Украинците се борат против „рускиот окупатор“ како што

Вулин: „Имавме дојави за бомби секој ден на одигрувањето на Фајнл-форот и ако ги послушавме…

Министерот за внатрешни работи на Србија Александар Вулин изјави дека не е можно да се запрат дојавите за поставени бомбите, но дека „превентивно се дејствува 24 часа на ден со испраќање полициски екипи во раните утрински часови на

Српскиот министер за внатрешни работи, Вулин, потврди: Ова е единствената точна причина за смртта на…

Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин, денеска повтори дека смртта на Матеј Периш била предизвикана од давење и дека на телото нема траги на насилство. Вулин за ТВ Прва изјави дека е потребно време за да се

ВО СРБИЈА ЗАЧЕСТИЈА ЗАКАНИТЕ СО БОМБИ ВО УЧИЛИШТАТА! БРНАБИЌ: „ТОА Е ПОРАКА БИДЕЈЌИ НЕ Ѝ ВОВЕДОВМЕ…

Српската премиерка, Ана Брнабиќ, во вторникот рече дека честите дојави за бомби претставуваат притисок од странство врз Србија бидејќи таа не воведе санкции кон Русија по инвазијата на Украина, како што тоа го направија повеќето

Вулин: „Изетбеговиќ е најголемиот непријател на Дејтонскиот договор, очекувам Шмит да му воведе…

Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин, денеска изјави дека лидерот на СДА, Бакир Изетбеговиќ, е „најголемиот непријател на Дејтонскиот договор, но и на постоењето на Дејтонската БиХ“. Досега со своите настапи го

Вулин: Ја повикувам ЕУ да ја осуди заканата на Џаферовиќ за мирот и стабилноста во БиХ и регионот

Членот на Претседателството на БиХ, Шефик Џаферовиќ, ја гази официјалната позиција на БиХ дека Косово е „дел од Србија“ кога оди кај Албин Курти и ветува соработка со „лажната“ држава Косово, рече српскиот министер за внатрешни работи

Вулин разлутен од одлуката на Приштина: „Приклучувањето на Косово во НАТО би било директна закана за…

Пристапувањето на Косово во НАТО би било „директна закана од вооружен конфликт со Србија“, изјави дене српскиот министер за внатрешни работи Александар Вулин, велејќи дека тоа ќе ја прекрши резолуцијата 1244 на Советот за безбедност на

Вулин: Добивме информација дека се подготвува атентат врз Вучиќ

Српскиот министер за внатрешни работи Александар Вулин вечерва изјави дека српското Министерство за внатрешни работи е официјално информирано за постоење на оперативни информации дека организирана криминална група предводена од