Активен Таг

Александар Вулин

СРПСКИОТ СВЕТ ПРОПАЃА ВО “ВОДА“ !? Најверниот соработник на Александар Вучиќ и човек на Владимир…

Еден од најверните соработници на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, директорот на српската разузнавачка служба (и поранешен министер за одбрана и внатрешни работи) Александар Вулин, поднесе неотповиклива оставка од местото прв

УГЛЕДЕН ВЕСНИК ГО НАПРАВИ ‘РАСТУР СИСТЕМ’ АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ – “Ал Капоне од…

Во петокот минатата недела, влијателниот весник The Times се занимаваше со ликот и работата на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во сеопфатна анализа. Во текстот со наслов - „Александар Вучиќ: Балканскиот Ал Капоне

САД СО ЈАСНА ПОРАКА ДО АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ – Сенаторот Крис Марфи порача: “Ако Србија сака да…

Американскиот сенатор Крис Марфи вели дека ако Србија навистина сака европска иднина, не може да има директор на разузнавањето кој отворено комуницира со Русија. „Посакувам српскиот претседател Александар Вучиќ да види колку е опасен

КОБНАТА ГРЕШКА НА АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ – Каква одлука и да донесе, Србија на крајот ќе загуби!

Додека Александар Вучиќ избегнува да воведе санкции кон Русија, санкциите пристигнаа за Србија. „Добредојдовте во клубот“, вака претседателот на ентитетот на Република Српска во Босна и Херцеговина, Милорад Додик, го коментираше

Александар Вучиќ во негов стил за американските санкции кон неговиот добар пријател: “Не забележав…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денес ги коментираше санкциите што Соединетите Американски Држави ги воведоа кон директорот на српската тајна служба Александар Вулин, обвинувајќи го за поттикнување руски „малигни“ активности, но

Дали политиката на Александар Вучиќ го допре дното !? САД го стави на црната листа Александар Вучин…

Соединетите Американски Држави (САД) воведоа санкции против директорот на српската тајна служба - Александар Вулин, обвинувајќи го за поттикнување руски активности и за врски со трговци со оружје и наркотици, објави во вторникот

Александар Вулин ставен на црната листа на САД: Директорот на БИА и поранешен министер во Србија…

Канцеларијата за контрола на странски средства на Министерството за финансии на САД (OFAC) денес воведе санкции за директорот на БИА и поранешен министер за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин, пишуваат соседните медиуми.