Активен Таг

Александар Вучиќ

ФОТО | КАКОВ КИКС НА СРБИЈА – Премиерката на Италија пречекана во Белград со знамиња на…

Премиерката на Италија, Џорџија Мелони, денеска е во посета на Белград. Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ја пречека на аеродромот со голем букет цвеќе, а во знак на добредојде беа поставени и знамиња. Но, проблемот е што ја

Александар Вучиќ: “Сергеј Лавров ја кажа вистината – Запад ја измами Србија“

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во Дубаи изјави дека министерот за надворешни работи на Руската Федерација, Сергеј Лавров на Министерскиот состанок на ОБСЕ во Скопје ја кажал вистината, односно дека - „Запад ја измами Србија по

ВИДЕО | АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ Е НОВАТА НАЈГОЛЕМА ЅВЕЗДА НА ТИК ТОК – Претседателот на Србија објави…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, објави ново хумористично видео на социјалната мрежа Тик Ток кое за многу кратко време стана вистински хит во регионот. Имено, на видеото се гледаат Александар Вучиќ и момчето Далибор Голубовиќ,

ФОТО | ПОЛИТИЧКА КАМПАЊА КАКВА РЕГИОНОТ НЕ ПАМЕТИ – Александар Вучиќ секојдневно се надминува…

Еден од најследените профили на социјалната мрежа Инстаграм во Србија е оној на претседателот на државата, Александар Вучиќ, кој има навика да објавува видео-снимки од своето таканаречено секојдневие. Неодамна, инаку, тој отвори и

“ДРАГАН ВУЧИЧЕВИЌ НЕ БЕШЕ ПИЈАН“ – Александар Вулиќ го бранел својот омилен пропагандист од…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денес ја коментираше сообраќајната несреќа во која сопственикот и уредник на влијателниот Informer.rs, Драган Ј.Вучичевиќ, удри девојка (С.А.) на пешачки премин.  Тој вели дека не гледа ништо

ВИДЕО | “ЌЕБАПИ ИЛИ БУРЕК ?“ – Александар Вучиќ стана и “тиктокер“ и е вистински хит на…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, непосредно пред вонредните парламентарни избори отвори свој профил на најпопуларната социјална мрежа помеѓу тинејџерите, Тик Ток, а неговите видеа се вистински хит во регионот и привлекуваат

БЕЛГРАД ГО ВОЗНЕМИРИ КРЕМЉ СО СВОИТЕ “ЛУДОРИИ“ – Александар Вучиќ го пофали НАТО, а пораката…

Медиумите во Србија повеќе или помалку не покажаа дополнителен интерес за протерувањето на Хрвоје Шнајдер, главниот секретар во амбасадата на Хрватска во Белград. Хрвоје Шнајдер е протеран поради шпионажа, објавија во понеделникот вечерта

ФОТО | “КАКО ИГРАШЕ НОВАК ДЕНЕС ?“ – Александар Вучиќ се сретна со Срѓан Ѓоковиќ на саемот за…

Новак Ѓоковиќ го победи Хуберт Хуркач на завршниот Мастерс во Торино, а токму тој натпревар и она што следува потоа беше тема на разговор на претседателот на Србија, Александар Вучиќ и таткото на Новак Ѓоковиќ, Срѓан Ѓоковиќ. Имено, по

ВИДЕО | “ДАЈТЕ ВИНА, ХОЧУ ЛОМ…“ – Димитар Ковачевски во друштво на Александар Вучиќ и…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, по свеченото отворање на вториот меѓународен саем за вино - „Wine Vision of the Open Balkans“ во Белград и билатералните средби што ги имаше заедно со претседателот на Владата на Македонија,

БУГАРИТЕ СЕ НОВИТЕ “МИЛЕНИЦИ“ НА ВЛАДИМИР ПУТИН НА БАЛКАНОТ – Србите и Унгарците бесни: “Ова е…

На почетокот на оваа година Бугарија склучи договор за гас со Турција. Тогаш државната компанија Bulgargaz, како дел од договорот, се согласи на својот турски партнер, компанијата Botaş, да му обезбеди пристап до бугарските