Активен Таг

Анастасија Потапова

Руската тенисерка предизвика вистинска ‘бура’ на социјалните мрежи: На натпреварот дојде…

Руската тенисерка Анастасија Потапова предизвика голем гнев кај американската јавност откако на натпреварот од Индијан Велс дојде во дресот на фудбалскиот клуб Спартак Москва. Потапова пред натпреварот со Џесика Пегула на теренот се