Активен Таг

Арсенал

Погледнете го голот постигнат од половина терен и големата драма што беше пресудна за Арсенал да…

Фудбалерите на лисабонски Спортинг со подобро изведување на ударите од 11 метри (5:3) го исфрлија водечкиот тим во англиската Премиер лига, Арсенал од Лига Европа, откако резултатот по 120 минути игра беше 1:1. Арсенал поведе во 19.