Активен Таг

Артан Груби

ВИДЕО | БОЈАН МАРИЧИЌ ЌЕ БИДЕ НОВИОТ АРТАН ГРУБИ – Дали вицепремиерот ја имаше промоцијата на…

Како што веќе први и ексклузивно објавивме во вонредната политичка анализа на емисијата „Во Центар“ наменета за сите мембери односно членови на YouTube каналот Vasko Eftov, Бојан Маричиќ, заменик-претседателот на Владата за европски

ВИДЕО | “ГО ПОЗДРАВУВАМЕ ПОСЛЕДНИОТ ПРЕРОДБЕНИК“ – Весело во кабинетот на Артан Груби:…

Првиот заменик на претседателот на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, на својот профил на социјалната мрежа Фејсбук објави видео-снимка од својот пријател и партиски лидер, Али Ахмети, на која се

Артан Груби: “Никола Груевски не може да се врати слободен во земјава“

„Невозможно е Никола Груевски да се врати слободен во Северна Македонија, бидејќи влијанието на изменетите членови од Кривичниот законик врз обвиненијата на поранешниот премиер кој избега и доби азил во Унгарија, е многу мало“, порача

Артан Груби: “Механизацијата за изградба на Коридор 8 е на пат кон нашата земја“

Првиот вицепремиер на Владата Артан Груби од Тетово најави дека механизацијата која ќе работи на изградба на автопатиштата предвидени во Коридор 8 е на пат кон државата. Откако на почеток на јуни беше означен почетокот на геомеханичките

Артан Груби: “Измените во КЗ се хармонизација со европското право“

Измените во Кривичниот законик освен што се хармонизација со европското право се и ексклузивно барање на лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Ова го изјави вицепремиерот Артан Груби одговарајќи на новинарско прашање

Артан Груби: “Охридскиот договор отвори ново поглавје за развојот на земјата“

„Потпишувањето на Охридскиот мировен договор пред 22 години отвори ново поглавје за развојот на земјата, поставувајќи ги темелите на мирот и внатрешната кохезија, еднаквост и консензуална демократија. Над скептицизмот, мајоризацијата,

ФОТО | “ЕВРОПСКАТА ИДНИНА ПРЕД СЕ!“ – Министрите од ДУИ ги потпишаа и доставија оставките до…

Првиот вицепремиер на Владата, Артан Груби, објави на неговиот официјален профил на социјалната мрежа Фејсбук дека денес заедно со останатите министри од редовите на Демократската унија за интеграција (ДУИ) ги доставиле нивните оставки до

Оливер Спасовски: “Опожареното возило пред домот на Артан Груби не е ни прво ни последно во кое има…

„Во возилото кое беше опожарено пред домот на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби имало поставени светлосни сигнализации и тоа ние ниту прво, ниту, пак, последно возило во кое недозволено

Вицепремиерот Артан Груби се огласи со извинување по објавите за запаленото возило во Чаир:…

„Им се извинувам на сите мои соседи во мојата населба за големото вознемирување синоќа пред нашата зграда само поради мојата професија. Исто така, му се извинувам на мојот пријател и неговото семејство за предизвиканата штета само поради

ФОТО | Груби – Терлецки: “Да се искористи моментот за членство во ЕУ“

„Северна Македонија да го забрза процесот на интеграција и уставни измени за да ги  продолжи преговорите за членство во ЕУ“, порача денеска потпретседателот на Сејмот, Ришард Терлецки на средбата со првиот потпретседател на Владата и