Активен Таг

Атлански Океан

ФОТО | УЖАС – Двајца малолетни браќа се удавиле додека пливале во океанот, а кога спасувачите…

Двајца браќа на возраст од 15 и 11 години се удавиле додека биле на одмор во Бразил, а спасувачите ги пронашле нивните тела завиткани еден со друг. Густав Бернардо (15 г.) и неговиот брат Габриел (11 г.) се удавиле во Атлантскиот Океан

ВИДЕО | Погледнете што точно се случило со подморницата ‘Титан’! 3Д анимација објаснува…

На социјалните мрежи е објавена детална 3Д анимација на која се гледа имплозијата на малата подморница „Титан“ во длабочините на Атлантскиот Океан, во која животот го загубија пет лица. Daily Mail објави дека на Јутјуб профилот на

КАКО Е ОВА МОЖНО !? Компанијата чија подморница усмрти пет луѓе нуди нови нуркања до потонатиот брод…

И покрај тоа што подморницата на компанијата OceanGate неодамна експлодираше при нуркање кон потонатиот брод Титаник, при што животот го загубија сите пет патници во подморницата, се чини дека организаторите на „патувањето“ не сакаат да се

ВИДЕО | ‘ИЗБЕГНАЛ СИГУРНА СМРТ!’ – Вака изгледало пробното нуркање на…

Јутјуберот Џејк Келер, познат и како Далмид, објави видео што го снимил на истата подморница на OceanGate Expeditions, само неколку недели пред да експлодира подморницата која се движеше кон потонатиот брод „Титаник“, при што загинаа пет

ВИДЕО | МОРНИЧАВИ ДЕТАЛИ – Прва исповед на жената која ги загуби сопругот и синот во…

Сулејман Давуд, тинејџерот кој минатата недела го загуби животот на подморницата „Титан“, на своето патување со себе зел Рубикова коцка, а неговата главна цел била да го собори светскиот рекорд, открива неговата мајка во првото појавување

ШОКАНТНО! Постојат видеа од жртвите на подморницата ‘Титан’: “Се слушаат гласови,…

Инспекторите од Канада отишле до бродот „Polar Prince“ за да пронајдат информации кои би можеле да бидат корисни во истрагата за исчезнувањето на подморницата „Титан“, која со екипаж од пет лица се упатила кон потонатиот брод „Титаник“,

“СМРТТА БИЛА ПРЕБРЗА И БЕЗБОЛНА!“ – Експертите откриваат како изгледале последните моменти на…

Поранешниот морски доктор, Дејл Мол, открива што можело да се случи со екипажот на подморницата „Титан“ за време на трагичните последни моменти, пред подморницата да доживее „катастрофална имплозија“. Дејл Мол вели дека смртта била брза

‘НЕВОЗМОЖНА МИСИЈА!’ – Речиси нема шанси да се извадат телата на мртвите од…

Кога новинарите денес поставија прашање до американската крајбрежна стража какви се шансите да се извлечат телата на петмината мажи кои загинаа во експлозијата на подморницата „Титан“, им беше кажано дека - „условите на океанското дно се

ВИДЕО | “УЖАСНО…“ – Погледнете ја анимацијата која открива што се случило со…

По трагичната смрт на петте членови на екипажот на подморницата „Титан“, трагедија која се случила кога подморницата експлодирала на голема длабочина, се поставува прашањето што всушност е имплозија.  Една анимација која се појави на

ВИДЕО | ‘МОМЕНТ НА ВИСТИНАТА’ – Погледнете како реагирал ко-основачот на…

Гилермо Сонлајн, ко-основачот на компанијата OceanGate Expeditions и сопственик на подморницата „Титан“, за која се верува дека експлодирала на патот до потонатиот брод „Титаник“, за време на телевизиско интервју за британската телевизија