Активен Таг

афера

“ТОЈ ОДЕШЕ ПО МЕНЕ КАКО КУЧЕНЦЕ!“ – Горчливата исповед на љубовницата со која Доналд Трамп ја…

Американската актерка, модел и поранешна зајачица на Плејбој, Карен Мекдугал (52 г.) тврди дека во 2006 година имала 10-месечна афера со поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп (76 г.).  Заедно со неа, актерката за возрасни и

Позната аргентинска манекенка открива пикантерии од нејзината интимна афера со Лионел Меси: “Тој е…

„Ноќ која никогаш нема да ја заборавам“, ова се зборовите кои ги употребила поранешната аргентинска манекенка Ксоана Гонзалес за да ја опише својата афера со фудбалерот Лионел Меси. Не е само Кристијано Роналдо тема на светските медиуми

“ТОЈ МЕ ХРАНЕШЕ СО ЧОКОЛАДО ДОДЕКА…“ – Тајната љубовничка на Жозе Мурињо проговори и…

Португалскиот стратег задолжен за клупата на Рома, Жозе Мурињо често ја споменува својата сопруга Матилда Фариа со која е во брак од 1989 година. Жозе Мурињо ја запознал сопругата во средно училиште. Живееле на иста улица и набрзо се

Фаталната манекенка која го растури бракот на германската фудбалска-ѕвезда, целосно…

Италијанскиот супермодел, 37-годишната Кристина Бучино, повторно се најде во центарот на вниманието, oткако беше поврзана со поранешниот српски фудбалер Александар Коларов, a исто така таа неодамна се најде во центарот на скандал во

“Од септември досега имав шест афери со различни мажи, но тоа не е прељуба!“ – жена го…

Жена и мајка, која е во брак 26 години, изјавила дека од септември минатата година имала дури шест афери со различни мажи, пишува магазинот TMZ.  Лаура (45 г.) се омажила за својата сакана личност од детството во тинејџерските години. 

ФОТО | Сопруг моментално ја оставил својата жена поради оваа фотографија: Поради срамниот кадар се…

Фотографијата од девојката чиј сопруг ја оставил во истиот момент штом ја видел фотографијата, на прв поглед изгледа сосема нормално. Сопругот бил воодушевен поради фотографијата испратена од неговата жена бидејќи тој бил на

ФОТО | ЈАВНА ДРАМА – Што прави девојката на Џеф Безос !? Лорен Санчез забележана како скришум…

Девојката на основачот на компанијата „Amazon“, Џеф Безос, новинарката Лорен Санчез е забележана како се обидува да се скрие зад темните очила за сонце додека ја напушта познатата клиника за нега на кожа во Беверли Хилс, Лос

ФОТО | Еве како изгледа љубовницата на принцот Вилијам! Таа и го загорчи животот на Кејт Мидлтон, а…

Се што е поврзано со кралското семејство е под будното око на јавноста. Имено, моментално кружат гласини дека на списокот на гости за крунисувањето на кралот Чарлс III се нашло и името на Роуз Ханбери, за која се верува дека е љубовница на

“МИ ГО СКРШИ СРЦЕТО!“ – Трогателна исповед на разочарана девојка: “Со години бев во тајна…

Една 34-годишна жена се разочарала кога нејзиниот газда, со кој била во љубовна врска со години, признал дека се оженил со друга жена, пишува магазинот The Sun. „Секогаш ми ветуваше дека ќе бидеме заедно, но мојот газда само ми кажа

ЈАВНА ДРАМА – Непозната девојка објави интимни детали за аферата со нејзиниот вереник, а…

Американската пејачка Беки Џи (26 г.) се појави без вереничкиот прстен на доделувањето на наградите на iHeartRadio, кое се одржа само неколку часа по јавната драма со нејзиниот вереник. Фудбалерот Себастијан Летгет (30 г.) се осврна на