Активен Таг

Белград

Русин и платил на проститутка во Белград, слушнал тропање на вратата, а потоа вечерта му се…

Полицијата во Белград трага по тројца млади момчиња кои се осомничени дека синоќа ограбиле руски државјанин (47 г.) во стан што го изнајмил за да ја помине вечерта со проститутка. Очигледно во еден момент некој му тропнал на Русинот на

УЖАС ВО БЕЛГРАД – Четири бебиња починаа од опасен вирус, а едно е во тешка состојба: Што е…

Четири бебиња починаа од голема кашлица во Белград, потврди утринава за РТС, д-р. Владислац Вукомановиќ, детски кардиолог и директор на Клиниката за детски болести при Институтот за здравствена заштита на мајки и деца на Србија „Д-р. Вукан

ФОТО | Александар Вучиќ го посети гробот на неговата поранешна сопруга заедно со неговите деца:…

Семејството на новинарката Ксенија Вучиќ, првата сопруга на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска ја одбележа втората годишнина од нејзината смрт. Во оваа прилика, Александар Вучиќ на гробиштата пристигна со ќерката Милица и

ТАТКОТО НА МОМЧЕТО-УБИЕЦ ОД БЕЛГРАД ПРВО МИСЛЕЛ ДЕКА НЕГОВИОТ СИН Е ПОВРЕДЕН – Барал такси за…

Таткото на момчето-убиец (14 г.), откако утрото на 3. мај минатата година слушнал дека во во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград имало пукање, се исплашил дека син му е повреден, а потоа повикал неколку пријатели да му

СИЛЕН УДАР ОД БРИСЕЛ ЗА АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ – Европратениците бараат независна истрага за…

Во средата вечерта европратениците во Европскиот парламент побараа меѓународна истрага за „изборна измама во Србија“, а некои од нив ги повикаа земјите-членки на Европската унија да не ги прифаќаат изборните резултати додека таа истрага не

Во Србија регистрирани повеќе од 1.000 случаи на голема кашлица: Дали ќе има продолжување на…

Министерката за здравство на Србија, Даница Грујичиќ, во средата изјави дека нема причина за продолжување на зимскиот училишен распуст, иако во Србија има присуство на вирусот Ковид-19 и три типа на грип, но бројот на заболени се намалува,

“ИДЕЈАТА СО АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ Е НЕУСПЕШНА, ВРЕМЕ Е ЗА ПРЕСВРТ…“ – Политиката на Џо Бајден…

Редакцијата на угледниот американски весник The Washington Post објави свој коментар за ситуацијата во Србија под наслов: „Политиката на помирување на Џо Бајден не успеа во Србија“. Нивниот коментар го пренесуваме во целост: Кога

ВИДЕО | Најпознатиот јутјубер на Балканот покажа луксузен стан од два милиони евра, со спа центар и…

Напознатиот српски јутјубер Богдан Илиќ, попознат како Бака Прасе, живе во елитна населба во Белград, а сега на социјалните мрежи се пофалил со новиот имот во кој се вселил и откри дека вреди два милиони евра и има 300 метри квадратни.

“ОД НЕЈЗИНИТЕ РАБОТИ ИСПАДНА ЕДНА БЕЛЕШКА…“ – Поради зборовите на оваа мајка на девојче…

Судскиот процес во Врховниот суд во Белград, кој се води против момчето-убиец и неговите родители, кој започна претходниот ден продолжи денес. Денеска сведочеа родителите на едно убиено девојче (13 г.) кое отишло на час со Коста К. Тие

“ТОА Е СОСТОЈБА НА ЛУДИЛО…“ – Мајка на едно од убиените деца од Коста К. ги расплака…

Во Врховниот суд во Белград сведочеа родителите на убиеното момче А.Ч. (13 г.) кој отишол на час со Коста К., момчето кое го изврши масакрот во основното училиште „Владислав Рибникар“ при што уби осум ученици и еден чувар. Како што пишува