Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

боледување

ПОЧИНА ПРВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА УКРАИНА, ЛЕОНИД КРАВЧУК, по долго боледување!

Првиот претседател на Украина, Леонид Кравчук, почина денеска, 10. мај, по долго боледување. Ова за украинската новинска агенција го пријавил извор од неговото семејство. „Денес, 10 мај 2022 година, во 17 часот, Леонид Макарович