Активен Таг

болест

Шокантен случај во Словенија: На здрав пациент изваден стомак !?

Во јануари на Институтот за онкологија во Словенија бил опериран пациент кој наводно имал рак на желудникот, јавува Žurnal24. Му го отстраниле стомакот, но тој воопшто немал рак, пренесува N1. Наводно, пациентот бил повикан неколку

“МОЗОКОТ“ НА ПЕНТАГОН ПОВТОРНО ЗАВРШИ ВО БОЛНИЦА – Објавено итно соопштение: Лојд Остин…

Првиот човек на Пентагон, Лојд Остин, му ги префрли должностите на својот заменик додека тој е во болница поради „итен проблем со мочниот меур“, соопшти Пентагон. Лојд Остин (70 г.) ќе остане на лекување во болницата „Волтер Рид“ во

Серхио Агуеро за шокот што го натера да се пензионира и да стави крај на кариерата: “Како да се…

Серхио Агуеро, еден од најдобрите напаѓачи во историјата на Манчестер Сити и Премиер лигата, го одигра својот последен професионален натпревар во 2021 година. Потоа, на натпреварот на Барселона против Алавес, тој беше принуден да го

БОЛКАТА ВО ОВОЈ ДЕЛ ОД ГЛАВАТА МОЖЕ ДА БИДЕ СИМПТОМ НА ТЕШКА БОЛЕСТ – Луѓето често ја…

Високиот холестерол е сериозен здравствен проблем кој најчесто се јавува поради внесување на премногу масна храна и недостаток на физичка активност. Обично нема симптоми, што го прави уште поопасен. Сепак,

Лојд Остин се извини што криел дека имал рак и дека е во болница: “Требаше да го известам…

Државниот секретар за одбрана на Соединетите Американски Држави (САД), Лојд Остин, денеска јавно се извини што чувал во тајност дека боледува од рак на простата и дека е во болница, случај што предизвика критики во земјата. „Сакам да

УЖАС ВО БЕЛГРАД – Четири бебиња починаа од опасен вирус, а едно е во тешка состојба: Што е…

Четири бебиња починаа од голема кашлица во Белград, потврди утринава за РТС, д-р. Владислац Вукомановиќ, детски кардиолог и директор на Клиниката за детски болести при Институтот за здравствена заштита на мајки и деца на Србија „Д-р. Вукан

ФОТО | Ким Кардашијан отворено и искрено проговори за нејзината болест: “Многу е болно, не сум…

Најпознатата ријалити-ѕвезда во светот, Ким Кардашијан, на обожавателите им ги покажа проблемите што ги има со кожната болест - псоријаза. Според Page Six, ријалити-ѕвездата во вторникот им открила на своите 364 милиони следбеници на

“ЈАС СУМ: СЕЛИН ДИОН“ – Доаѓа документарец за една од најголемите музички ѕвезди: Пејачката со…

Новиот документарен филм за Селин Дион има за цел да едуцира за синдромот на вкочанета личност, невролошко пореметување кое беше дијагностицирано на пејачката, пишува The Guardian.  „I Am: Celine Dion“, што ќе го објави Amazon-MGM, е

“ДОКТОРИТЕ МИ КАЖАА ДЕКА ИМАМ САМО 20 ОТСТО ШАНСИ ЗА ЖИВОТ…“ – Оваа девојка успеала да…

Оваа девојка открива искуства од својот живот, таа зборува за нејзините здравствени проблеми и предизвици со кој се соочувала. Девојката често забележувала дека нешто не е во ред со неа кога почнувала да учи, и сè повеќе останувала без

Светската здравствена организација со загрижувачко предупредување: “Вознемирувачки е порастот на…

Светската здравствена организација (СЗО) објави дека минатата година има „вознемирувачки“ пораст на случаите на морбили (сипаници) во Европа, каде што се забележани 30 пати повеќе од претходната година, јави BBC во вторникот.