Активен Таг

брак

Крај на љубовта по 12 години брак: Омилената холивудска русокоса донесе тешка одлука…

По 12 години брак, оскаровката Рис Витерспун се разведува. Омилената актерка и успешен продуцент објави заедничка изјава на социјалната мрежа Инстаграм со нејзиниот сопруг Џим Тот, кој се смета за ловец на таленти во Холивуд. Рис

Жената која се омажи сама со себе бара развод: “Повеќе не можам да го издржам ова!“ (фото)

Жената која наводно се омажила сама за себе поднела барање за развод по само еден ден од бракот, пишува Independent. Софи Море уште во февруари објави дека направила необичен чекор и сподели фотографии на кои е облечена во венчаница и