Активен Таг

Брисел

Ердоган се заблагодари на сите: “Турција никогаш нема да ја заборави меѓународната солидарност по…

„Турција никогаш нема да ја заборави солидарноста што ја покажаа Европската унија и другите меѓународни организации по земјотресот што на 6. февруари ги погоди јужните турски провинции“, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Тајип

ДРАМА ВО ЕУ – Заканувачки пораки до Европската комисија во Брисел испратени на руски јазик:…

Преку социјалните мрежи се проширија закани за можен терористички напад на линиите два и шест од бриселското метро. Откако Европската комисија примила две заканувачки пораки на руски јазик, надлежните веднаш ја алармирале полицијата за