Активен Таг

ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски на средба со специјалниот пратеник на Романија за Западен Балкан, Давидој

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата Тимчо Муцунски денеска остварија средба со специјалниот пратеник на Романија за Западен Балкан, Андриан Давидоју. Како што соопшти ВМРО-ДПМНЕ, на средбата се

Стоилковски: “Oчигледно на Оливер Спасовски му е мака да одговори на едноставни прашања од…

Oчигледно на Оливер Спасовски му е мака да одговори на едноставни прашања од опозицијата, па дополнително ќе му ги олеснам. Директно барам одговор од МВР, 1. Дали лицето Шукри Асани од Ласкарци со определен ЕМБГ поседува одобрение за

Трипуновски: “Состојбата во земјоделството е катастрофална“

Вечерва сум на трибина во Тетово со земјоделците од полошкиот регион во организација на републичката комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство на ВМРО-ДПМНЕ. Целта на оваа трибина е во една дискусија со земјоделците за

Мицкоски: “Тагата и болката се сеуште присутни, да извлечеме поука и да ја гледаме објективно…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска положи цвеќе на споменикот во поранешниот скопски Монопол, во чест на жртвите од депортацијата на македонските Евреи во логорот Треблинка. „Денес положивме свежо цвеќе по повод 80

Стоилковски: “МВР веднаш да почне да ги почитува и спроведува законите наместо да ги брани оние што…

МВР веднаш да почне да ги почитува и спроведува законите наместо да ги брани оние што шуруваат со криминалот. Пукање со калашников е спротивно на закон, уште повеќе во присуство на директор на БЈБ, којшто не реагира и го прикрива делото.

КОСТОВСКИ НАЈАВУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА – Градоначалникот на Бутел ги отфрла обвинувањата од…

Градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски ги отфрла обвинувањата на градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во врска со проектот за изградба на булеварот „Боца Иванова“ и обвинува дека таа, а не тој, прави политиканство.

Мицкоски со порака по повод 80 години од прогонот на Евреите: “Никогаш да не се повтори ова…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска, кога се навршуваат 80 години од ликвидирањето на македонските Евреи во Треблинка, упати порака никогаш да не се повтори ова злосторство и болно минато. „Во далечната 1943 година

Кузеска: “ВМРО-ДПМНЕ го копира концептот на СДСМ, се гледаме на терен“

Почитувани граѓани,Во отсуство на било каков став, идеја или некаква понуда за граѓаните ВМРО-ДПМНЕ реши да го копира концептот на СДСМ за теренски активности.Како секоја пиратерија на ВМРО-ДПМНЕ, тоа го најавија кукавички, со копиран

ВМРО-ДПМНЕ утре започнува акција – “ЗАЕДНО СО НАРОДОТ“

ВМРО-ДПМНЕ од утре започнува со акцијата „Заедно со народот“. Стотици тимови на партијата низ целата земја, ќе ја отпочнат една од најголемите кампањи и теренски посети некогаш направени во Македонија, објави на прес-конференција денеска

Стојаноски: “Груби го компромитира надзорот над Коридорите 8 и 10д“

Владата целосно го компромитира надзорот на изградбата на Коридорите 8 и 10д. Целата постапка за избор на надзорот индицира на кроење на условите за Конзорциумот воден од ИРД, а од кој дел се ЕПТИСА, која со одлука на влада е утврдено дека