Активен Таг

Гал Гадот

“СВЕТОТ НЕ МОЖЕ ДА МОЛЧИ ДОДЕКА ОВА СЕ СЛУЧУВА“ – Холивудската актерка родена во Израел упати…

Гал Гадот, позната израелска актерка, стана позната по улогата на акциона хероина во филмот „Wonder Woman“. Гал Гадот сега се огласи на социјалната мрежа Инстаграм за да проговори за војната што започна во нејзината земја во

Најзгодната девојка од Холивуд е во среќен брак веќе 15 години – таа открива дека на вториот…

Актерката Гал Гадот се омажи за Јарон Васар во 2008 година, кого го запознала преку заеднички пријатели на многу чудна забава пред 17 години. Зборувајќи за меѓусебно запознавање, таа објасни: „Не се сретнавме точно таму, но се