Активен Таг

Димитриј Песков

Официјален Кремљ се огласи за ‘Северен тек’: “Мириса на монструозно злосторство!“

Портпаролот на Кремљ реагираше на веста објавена од весникот NewYork Times, која кажува дека американското разузнавање сугерира дека нападот на гасоводот „Северен тек“ го извршила проукраинска група. „Американските функционери одбија да