Активен Таг

Еван Гершкович

Русија го продолжи за три месеци притворот за американскиот новинар Гершкович

Московски суд му го продолжи притворот за три месеци на новинарот на „Волстрит џурнал“, Еван Гершкович, јавија руските медиуми. Окружниот суд Лефортово на сослушување зад затворени врати го одобри барањето на Федералната служба за

Новинарот од САД кој беше уапсен во Русија забележан во јавноста за прв пат: Се појави пред судот во…

Новинарот од Соединетите Американски Држави (САД), Еван Гершкович се појави пред судот во Москва за да поднесе жалба за притворот, воедно ова е негово прво појавување во јавноста по апсењето во Русија. Како што пренесува BBC, тој стоел

МУ СЕ ЗАКАНУВА 20 ГОДИНИ ЗАТВОР! Новинар на американскиот весник WSJ уапсен во Русија –…

Руската служба за безбедност (ФСБ) во четвртокот извести дека го уапсила новинарот на американскиот весник Wall Street Journal (WSJ), Еван Гершкович под обвинение за шпионажа. Медиумите во Соединетите Американски Држави (САД) објавија