Активен Таг

Жером Ротен

Легендата на ПСЖ остро и брутално го нападна Лионел Меси: “Која е твојата работа ? Да играш фудбал…

Поранешниот фудбалер на ПСЖ, Жером Ротен не верува во искреноста на извинувањето на Лионел Меси. „Тој вели дека им се извинува на соиграчите и тренерите, но не и на навивачите. Испрати лоша слика. Не го разбирам кога вели дека не можел

БЕЗ ВЛАКНА НА ЈАЗИКОТ – Француската фудбалска легенда ‘удри’ по Лионел Меси: “Не…

Француските медиуми не го штедат најдобриот тим на францускиот шампионат, кој без шут на голот падна против Баерн Минхен во Лигата на шампионите (0:3), а на удар се најголемите ѕвезди како Килијан Мбапе и Лионел Меси. Токму Меси се