Активен Таг

Израел

ХАОС ВО ИЗРАЕЛ – Премиерот Бенјамин Нетанјаху вели: “Ова е шанса да се избегне граѓанска…

Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху во понеделникот ја одложи одлуката за контроверзната судска реформа поради страв дека најголемата национална криза во последните години може да доведе до колапс на владејачката коалиција или да

Израелската армија уби тројца вооружени палестински напаѓачи на Западниот брег

Израелски војници утрово убија тројца вооружени Палестинци, кои нападнаа пункт на армијата на окупираниот Западен Брег, соопшти израелската армија. Во соопштението се нагласува дека четвртиот напаѓач е приведен откако се предал. Инцидентот