Активен Таг

Илир Демири

Собранието расправа за изборот на Илир Демири и Наим Бајрами за министри во техничката Влада 

Собранието во рамки на 143-тата седница расправа за изборот на Илир Демири и Наим Бајрами за министри во техничката Влада за здравство и за информатичко општество и администрација на местото на нивните сопартијци Фатмир Меџити и Азир Алиу

Д-р. Илир Демири назначен за нов директор на Клиничката болница Тетово 

Доктор Илир Демири денес е именуван за нов директор на Клиничката болница во Тетово. Тој е именуван од страна на министерот за здравство, а на оваа функција доаѓа од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, каде работеше