Активен Таг

кражба

Уапсен Скопјанец кој бил фатен при обид за кражба на мобилни телефони

На автобуска постојка на подрачје на Центар, вчера, околу 14.05 часот, од полициски службеници од Единицата за внатрешни работи, Одделение за криминалистички работи Центар и Бит Пазар е лишен од слобода Ф.С. (53 г.) од Скопје кој бил фатен

Мамиќ остана без скапоцениот “ѕвер”! Одземен му е Мерцедесот вреден 132 илјади евра

Зоран Мамиќ, поранешен тренер и спортски директор на ГНК Динамо, кој е во бегство со својот брат Здравко во Херцеговина, останал без својот скап мерцедес, пишува Hercegovina.info. Имено, како што дознава и објави