Активен Таг

Крим

ВИДЕО | Специјална операција на Украина на Крим: Потонат руски воен брод вреден 60 милиони евра

Украинските сили тврдат дека уништиле руски ракетен брод од Црноморската флота во специјална операција во близина на Крим, полуостровот кој е под руска окупација. Тие објавија и видео од уништувањето на корветата „Ивановец“, која во текот

ФОТО | ОД РУСКИОТ МОЌЕН ВОЕН БРОД ОСТАНА САМО ОТПАД ЗА СТАРО ЖЕЛЕЗО – Објавена фотографија…

На социјалната мрежа Х (Твитер) се појави фотографија за која тврди дека покажува што останало од големиот руски јуришен амфибиски брод „Новочеркаск“. Тој претходната вечер беше погоден во напад на украинските воени авиони на Крим.

ВИДЕО | ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ГОЛЕМИОТ УКРАИНСКИ НАПАД НА ВАЖЕН РУСКИ БРОД – Крим се “тресеше“ од…

Украина изврши голем воздушен напад врз кримското пристаниште Феодосија, потврди денес (вторник) командантот на украинските воздухопловни сили, откако гувернерот на Крим назначен од Русија соопшти дека нападот предизвикал пожар во

ВИДЕО | УКРАИНА ГИ ХАКИРАШЕ РУСКИТЕ ТЕЛЕВИЗИИ НА КРИМ – Објавена порака на Володимир Зеленски,…

Украина хакираше телевизиска програма на полуостровот Крим и пушти порака од претседателот на државата, Володимир Зеленски. Наместо редовната вечерна програма во четвртокот, гледачите можеле да да го видат само обраќањето на Володимир

ФОТО\ВИДЕО | “ОВА Е ВИСТИНСКИ АРМАГЕДОН“ – Надреални сцени од бурата на векот: Огромните…

Бурата на векот или „мегабура“, како што ја нарекуваат руските медиуми, во неделата ја погоди јужна Русија и анектираниот полуостров Крим, објавија спасувачките служби, а во соседна Украина повеќе од 2.000 места останале без струја, а

ВИДЕО | НЕВРЕМЕТО ГО НАПРАВИ ТОА ШТО УКРАИНЦИТЕ НЕ МОЖЕА – Големото невреме ги уништи првите…

На социјалните мрежи се шират фотографии и видеа на кои се гледаат последиците од големото невреме кое вчера го зафати полуостровот Крим. Украинските власти објавија дека руските крајбрежни одбранбени линии се уништени. „Крим го

ВИДЕО | Украинците тврдат дека погодиле уште два руски брода, а објавија и снимка од наводниот напад…

Украинските сили тврдат дека нивните беспилотни летала оштетиле два руски амфибиски брода на полуостровот Крим при нападот синоќа. „Како резултат на ноќна операција на територијата на привремено окупираниот Крим, војниците погодија

ВИДЕО | Украинците нападнаа бродоградилиште на Крим: “Го уништивме нивниот нов воен брод!“

Украински проектил го уништи новиот брод „Асколд“ на руската морнарица во градот Керч на полуостровот Крим, соопштија во неделата украинските воздухопловни сили. Генерал-полковник Микола Олешчук на својот профил на социјалната мрежа

ВИДЕО | МОСТОТ НА КРИМ ПОКРИЕН ВО ГУСТ ЧАД – Сообраќајот запрен, се огласија сирените, а…

Руските власти го прекинаа сообраќајот на мостот „Керч“ што го поврзува Крим со континентална Русија и издадоа предупредувања за воздушен напад во Севастопол во средата наутро. Како што пишува про-Кремљ руската медиумска агенција РИА

ТОЈ ТРЕБАШЕ ДА БИДЕ НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА УКРАИНА – Застрелан еден од главните јастреби на…

Про-Кремљ, украинскиот политичар Олег Царјов, кој наводно бил планиран од Москва да ја води марионетската Влада во Киев по поразот на Украина - бил застрелан во петокот, јавуваат руските медиумски агенции. Владимир Рогов, окупаторскиот