Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Кристофер Стил

“СЕ БРОЈАТ ДЕНОВИТЕ НА ВЛАДИМИР ПУТИН“ – Поранешен таен агент на МИ6 тврди дека следниот потег…

Поранешниот разузнавач Кристофер Стил, кој работел за британската тајна служба МИ6, вели дека „не гледа“ како рускиот претседател Владимир Путин може да остане на власт во следните „три до шест месеци“. Во изјава за BBC, Стил кажа дека

Поранешен британски шпион кој што работел во Москва тврди: “Имам инсајдерски информации, ПУТИН НЕ Е…

Поранешен британски шпион кој пишувал за аферите на поранешниот американски претседател Доналд Трамп со Русија, изјавил дека од сигурни извори дознал дека рускиот претседател Владимир Путин е тешко болен,