Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Крушевац

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ја погоди соседна Србија! Епицентарот се наоѓал на 16 километри од Крушевац!

Силен земјотрес бил почувствуван во Србија во 21 часот и 38 минути. Според извештаите од станиците кои ја мерат јачината на земјотресот, епицентарот на земјотресот бил во областа Делиград, на околу 16 километри од Крушевац.