Активен Таг

Лојд Остин

ПРВ ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР ПО ДОЛГ ПЕРИОД – За што разговараа рускиот и американскиот министер за…

Министрите за одбрана на Русија и САД, Сергеј Шојгу и Лојд Остин денеска телефонски разговарале, ден откако руски авиони пресретнаа американско беспилотно летало над Црното Море, соопштија од Москва и од Вашингтон. Руското Министерство