Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Мариуш Камињски

Властите во Полска со поделени мислења за инцидентот со амбасадорот на Русија во Варшава –…

Министерот за надворешни работи на Полска, Збигњев Рау изрази жалење за денешниот инцидент кога украинските и полските демонстранти истурија црвена „крв“ врз амбасадорот на Русија во таа земја, Сергеј Андреев, на гробиштата на советските