Активен Таг

Мајк Пенс

ВИДЕО | Поранешниот втор човек на Доналд Трамп мета на потсмев на Интернет – Мајк Пенс сакајќи…

Републиканскиот претседателски кандидат Мајк Пенс e исмеан на Интернет откако објави видео од кампањата во кое се преправа дека точи гориво на бензинска пумпа. Поранешниот потпретседател на САД објави видео на социјалната мрежа Твитер

Мајк Пенс: “Доналд Трамп погреши во убеденоста дека поранешниот потпретседател може да ги укине…

Мајк Пенс, поранешен потпретседател и учесник во трката за претседателски кандидат од Републиканската партија на претстојните избори денеска изјави дека ги смета за непромислени зборовите и акциите на поранешниот претседател Доналд Трамп

‘НОЖ ВО ГРБОТ’ !? Поранешниот потпретседател на САД ја објави својата кандидатура за…

Поранешниот потпретседател на САД, Мајк Пенс, влегува во трката за републиканска претседателска номинација во 2024 година, се вели во пријавата до Федералната изборна комисија (FEC) во понеделникот. Мајк Пенс (63 г.) ќе ја започне