Активен Таг

невреме

ФОТО\ВИДЕО | Најсилното невреме во последните 30 години го погоди северот на Европа: Погледнете како…

Бурата „Ингун“, со удари на ветер од повеќе од 193 километри на час, ја погоди Норвешка. Домаќинствата во централните делови на земјата во четвртокот се разбудија без струја, а еден автобус излетал од патот североисточно од градот Берген. 

КАТАСТРОФА ОД ЕПСКИ РАЗМЕРИ !? Владата на Велика Британија издаде важно предупредување: Земјата ја…

Агенцијата за здравствена безбедност на Велика Британија (UKHSA) издаде жолто метео предупредување кое ја покрива цела Англија предупредувајќи за значителни влијанија до четврток, 18. јануари. UKHSA предупредува на потенцијално

СИЛНА ЗИМСКА БУРА ГИ ПОГОДИ САД – Снег го опфати западот, поплави на исток, а разорните…

Десетици милиони Американци беа изложени на опасно и штетно време во петокот - снежни бури на северозападниот и средниот запад, студено време, поплави на источниот брег и потенцијални торнада на југот, што предизвика многу откажувања на

ВИДЕО | ЊУЈОРК ПОГОДЕН ОД СИЛНО НЕВРЕМЕ – Источниот брег на САД под удар на страшна бура и…

Над источниот брег на САД беснее ураганска бура. Иако не е тропски систем, односно ураган, времето е дефинирано како ураган од прва категорија, со оглед на тоа што ветровите долж брегот на Атлантикот на САД се над 120 km/h, особено на

ВИДЕО | ДРАМА НА НЕБОТО – На Интернет се шири хаотична снимка од слетување на авион во…

На Интернет се појавија застрашувачки снимки од момент кога патнички авион со 90 луѓе се обидува да слета на писта во Португалија, откако силните ветрови предизвикале моментален дефект на моторот. Летот на Scandinavian Airlines - SK2901

ВИДЕО | КАТАСТРОФА КАКВА ПЛАНЕТАТА ЗЕМЈА НЕ ПАМЕТИ – Климатските промени го уништуваат светот:…

Големата зимска бура низ источната половина на САД остави вчера без струја 811.000 домови и деловни објекти во 12 сојузни држави пред замрзнувањето што се очекува да го погоди регионот од викендот. Најтешко погодени држави досега се

ФОТО | СИЛНО НЕВРЕМЕ ГИ ПОГОДИ САД – Торнадо уништи многу куќи, а најмалку три лица го…

Невреме со дожд и снег го покри поголемиот дел од Соединетите Американски Држави (САД), додека најмалку три лица во Алабама, Северна Каролина и Џорџија загинаа од торнада на југот на земјата. Обилните дождови и ветрови претходниот ден

ПОПЛАВЕНИ НАД 1.000 ДОМОВИ – Се излеаја големите реки во Велика Британија

Големите реки ширум Велика Британија се излеаја од коритата денес по обилните дождови, поради што Владата да издаде повеќе од 300 предупредувања за поплави, патничките оператори објавија сериозни нарушувања, а околу 1.000 домови досега се

ФОТО | ЕКСТРЕМНИТЕ ВРЕМЕНСКИ УСЛОВИ ЈА ПАРАЛИЗИРАА ЕВРОПА – Минус 44 степени на север,…

Екстремниот студ и снежното невреме го попречија сообраќајот и доведоа до затворање на училиштата во Скандинавија, додека силните ветрови и обилните дождови што ја погодија Западна Европа предизвикаа поплави и загина најмалку едно лице,

ФОТО | Несреќа на имотот на Дејвид Бекам за малку ќе се претворела во голема трагедија: Славниот…

Дејвид Бекам во документарецот кој се емитува на стриминг платформата Netflix (Нетфликс) зборуваше за имотот во Котсволдс во британскиот регион Глостершир. Имотот вреден 12 милиони долари го купил заедно со Викторија Бекам во 2017 година