Активен Таг

Немања Вуковиќ

ТРАГЕДИЈА – Почина младиот пејач од српското шоу “Ѕвезде Гранда”: “Излетал…

Синоќа почина пејачот Немања Вуковиќ (22 г.), најпознат по натпреварувањето во српското музичко шоу "Ѕвезде Гранда".  До несреќата дошло кога тој излетал од патот и удрил во заштитна шина на автопатот Шид-Белград. Се сомнева дека